Műsoromban az új szemszög a HONVÁGY.
Szerkesztett műsor keretében, mely 50 perces, részletek hangzanak el egy 1956-ban kivándorolt 18 éves fiatalember leveleiből, melyet a szüleihez írt az alatt a 4 év alatt, amíg Franciaországban tartózkodott. Közben az eseményekhez illeszkedő versek, prózák, zenei betétek hangzanak el élőben ( pl. Radnóti, Vörösmarty, Liszt, Chopin.) A műsor érdekessége, hogy Sáfár Mónika édesapjának leveleiről van szó, amit megőrzött a család, és zongorán Sáfár Mónika gyermeke közreműködik. ( Mukli Franciska ) Az összeállítás bemutatja az országát 1956- ban elhagyó fiatalembert ( Sáfár Lajost), aki egy új, lehetőségekkel teli világba érkezik. Az első levelek a reményről, a nyelvtanulásról, a “kedves franciák” együttérzéséről szólnak, de hamarosan kiderül, hogy “kommunistákat” nem kíván foglalkoztatni senki sem Franciaországban, hogy nem egyszerű a beilleszkedés, és megjelenik a honvágy, ami az évek alatt olyan fojtogatóvá válik, hogy bármi áron, sejtve bár, hogy mit engedélyez neki az akkori politikai rendszer, mégis hazatér.
A műsor üzenete:
Sokan képzelték / képzelik el jövőjüket külföldön. Idehaza fejben mindent felépítenek, és belevágnak a nagy utazásba. Egyre nem gondolnak: az érzelmekre.
Egy idegen országban , bármennyire is szeretné, soha nem tud olyan gyökeret ereszteni, mint a hazájában.
Szeretnénk, ha a fiatalok előtt világossá válna: a lehetőség az egyénben van, aki akarja, idehaza is meg tudja valósítani álmait.
Szereplők:
Kautzky Armand (Jászai Mari – díjas)
Sáfár Mónika Jászai Mari-díjas, Érdemes művész)
Vecsei László
Mukli Franciska – zongora