Wass Albert-est egy részben
Az előadói est „cselekménye” az 50-es évek elején, Amerikában kezdődik. A második világégés után imádott Erdélyéből menekülni kényszerülő, életének nagyobbik felét emigrációban élő író lelki és szellemi vívódásait, a megkapaszkodással járó gyötrelmeket bemutató összeállítás főként Wass Albert (1908-1998) életében jelentős szerepet játszó asszonyokhoz (Siemers Éva, Elizabeth McClain, Éltető Marianne, Szeleczky Zita) írott szerelmes leveleiből, prózai műveiből és az Adjátok vissza a hegyeimet című film montázsaiból, valamint természetesen – az írót megformáló – Rékasi Károly színművész erős és megrendítően szép alakításából építkezik.
A hatvanperces előadói est eszköztára további tartalmi és szcenikai elemekkel egészül ki, hiszen szerepet kap benne a háttérvetítés, valamint az elhangzott szövegek hangulatát fokozó, vagy éppenséggel ellenpontozó zenei aláfestés.
A lassan 300. (!!!) előadását ünneplő produkció több mint egy évtizedes Kárpát-medencei sikerszériája mellett két-két évadon át volt műsoron a Thália Színház, majd a József Attila Színház stúdiójában is.
Előadja: Rékasi Károly színművész
Gróf Czegei Wass Albert levelei, versei, írásai alapján összeállította és a filmmontázsokat készítette: Koltay Gábor (Magyar Örökség-díjas, Balázs Béla-díjas, Érdemes Művész)
Zenei szerkesztő: Tóth Zoltán