Zenés napló egy felvonásban
Előadja: Derzsi György
Rendezte: Harangi Mária
Történet egy eltitkolt szerelemről, az életen át tartó rajongásról, egy fiatal művész magára találásáról. Az ember félve beszél a családi titkokól,
a magáét még csak-csak kibeszéli, de a szülők,nagyszülők féltve őrzött álmaival, titkaival szemben, azért kissé szemérmessé válik.
„Van egy titkom. Gyere ülj ide mellém” – mondta az utolsó napjaiban. Amióta énekelsz, mindig gyűjtöm a bátorságot, hogy elmeséljek valamit arról, amiről még nagyapád sem tudott, azaz…de a szüleid végképp nem. Van a 63 naplóm mellett egy 64. is, amelyet még nem látott soha senki. Ebbe csak ritkán írtam, s akkor is csak egy valamiről, egy valakiről… Miért lehet érdekes egy bonviván személye a nagymama emlékein keresztül? Bármilyen hihetetlen, a szemüveges, kötögető, szeretnivaló kontyos anyóka sem volt mindig ilyen szigorú és decens. Fiatal volt és szenvedélyes. Szeretett és szerették. Szenvedélyesen és féltőn. Szerelmek, emlékek és szenvedélyek elevenednek fel Derzsi György előadásban, Sárdy János emlékét idézi meg, egy szerelmes-rajongó nagymama naplóján keresztül.
A darabban olyan dalok csendülnek fel,mint pl:
Nagy árat kér a sors a boldogságtól
A nő szívét ki ismeri
Hazámba vágyom
Adj Uram Isten
Nagyapám húszéves volt
Londonban hej…
Rózsalevél
és még számos részlet Sárdy János által énekelt filmekből és operettekből.